Kaip pasigaminti aliejaus su prieskoniais?

Mėgstate eksperimentuoti su įvairiais skoniais? Aliejus su prieskoniais yra būtent ta sritis, kur eksperimentai gali atverti labai daug galimybių ir skonių. Kodėl? Todėl, kad viskas priklauso nuo skirtingų skonių suvokimo.

Prieskoniai aliejui sukuria nuostabų aromatą ir prideda skonio detalių, dėl kurių jūsų mėsa, salotos ar net duona tampa dar išraiškingesnio skonio. Taigi, maistu galite mėgautis be brangių ir egzotiškų prieskonių. 

Aliejus su prieskoniais gali būti laikomas šaldytuve pakankamai ilgai, todėl galima pasidaryti ir keletą buteliukų. Pateikiame kelias idėjas: 

  • Aliejus su česnakais;
  • Aliejus su čili pipirais;
  • Aliejus su raudonėliais (oregano);
  • Aliejus su bazilikais;
  • Aliejus su krapais;
  • Aliejus su petražolėmis;
  • Aliejus su įvairiomis daržovėmis (svogūnais, morkomis)
  • Ir t.t.

Visus ingredientus galima įsigyti kiekviename IKI prekybos centre – tam nereikia specifinių prieskonių parduotuvių. Tik vienas svarbus kriterijus − aliejus turi būti labai kokybiškas. Jis pakankamai brangus, todėl, sutaupyti padės akcijų leidiniai (atnaujinami kas savaitę arba mėnesį), kuriuose rasite informacijos apie nuolaidas ir akcijas tam tikriems maisto produktams. 

Aliejus su prieskoniais yra gaminamas dviem būdais – šaltuoju ir karštuoju.

Aliejus su prieskoniais pagamintas šaltuoju būdu

Pats pavadinimas sako, kad aliejaus šildyti nereikės. Pakaks tik supilti viską į indelį (stiklainį arba specialų buteliuką su kamščiu) ir palaikyti porą savaičių vėsioje ir tamsioje vietoje.

Prieskoniams, kuriuos naudosite, galioja kitokios taisyklės. Juos reikės šiek tiek pakaitinti. Viskas labai paprasta – įkaitinate keptuvę, sudedate norimus prieskonius (pipirus, lauro lapus, baziliko šakeles, gvazdikėlius, cinamono lazdeles ir t.t.) ir pakaitinate keletą minučių. Kai prieskoniai yra kaitinami, iš jų išsiskiria eteriniai aliejai ir pasireiškia jų specifiniai kvapai. Tada reikia juos atvėsinti, sudėti į indą ir užpilti kambario temperatūros aliejumi. Rekomenduojamas alyvuogių aliejus, rečiau daržovių aliejus. Uždarote indą ir palaikote jį vėsiai ir tamsiai 2-3 savaites. Per tą laiką aliejus prisisotina prieskonių kvapais ir skoniais. Tada jį galima naudoti salotoms, kepimams ar duonai pagardinti.

Aliejus su prieskoniais pagamintas karštuoju būdu

Aliejus su prieskoniais gali būti gaminamas ir karštuoju būdu. Tokiu atveju jį galima naudoti iš karto, nereikia laikyti tamsioje ir vėsioje patalpoje savaitėmis. Viskas daroma gana paprastai: paimate norimus prieskonius ir sudedate į 120°C temperatūros aliejų. Kad temperatūra būtų būtent tokia ir nereiktų nuolatos matuoti jos termometru, galima aliejaus puodą perkelti į orkaitę. Tiesiog nustatote 120°C temperatūrą ir pakaitinate aliejų. Taip jis yra arti virimo, bet pilnai neužverda. Tada indą su aliejumi išimate iš orkaitės, sudedate norimus prieskonius ir pakaitinate dar keletą minučių su prieskoniais. Turi pasirodyti nedideli burbuliukai aplink jūsų česnako galvutes, daržoves, pipirus, čili pipiro gabalėlius ir kitus prieskonius, kuriais nusprendėte praturtinti savo aliejų.

Galimas ir kitas būdas. Į stiklainį įpilate aliejaus (ne iki pat viršaus), sudedate prieskonius, uždedate dangtelį (bet jo stipriai neužsukate) ir įdedate į orkaitę. Vėl nustatote 120°C temperatūrą ir apie 2-3 valandas leidžiate pasterizuotis. Aišku, stebėkite, kad aliejus neužvirtų. Po to atvėsinkite ir ragaukite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *