Patarimai, kaip apsaugoti nešiojamąjį kompiuterį nuo fizinių pažeidimų

Nešiojami kompiuteriai yra labai lengvi, patogūs, funkcionalūs ir galingi, tačiau vienas svarbiausių jų privalumų yra galimybė nešiojamąjį kompiuterį visuomet turėti su savimi, kad ir kur bebūtume. Kita vertus, reguliarus nešiojamojo kompiuterio naudojimas ir jo nuolatinis turėjimas su savimi padidina ir kompiuterio fizinių pažeidimų riziką. Todėl labai svarbu imtis visų įmanomų priemonių, kad tokią riziką sumažintumėte ir išsaugotumėte puikią savo nešiojamojo kompiuterio būklę.

Investuokite į kokybišką kompiuterio dėklą (kuprinę)

Vienas pagrindinių žingsnių, kuris yra būtinas norint apsaugoti savo nešiojamąjį kompiuterį nuo pažeidimų, yra kompiuterio dėklas. Kokybiški nešiojamųjų kompiuteriu deklai yra vieni svarbiausių priedų, į kuriuos galite ir turėtumėte investuoti. Tačiau šiuolaikiniai kompiuterių dėklai gali ne tik apsaugoti kompiuterį nuo didesnių fizinių pažeidimų, tačiau taip pat sumažinti ir vagysčių riziką. Jei pasirinksite nuo vagysčių apsaugantį nešiojamojo kompiuterio dėklą, jis turės papildomą apsauginį užraktą, itin saugų nešiojamojo kompiuterio skyrių, užtrauktukus ir paslėptas kišenes, bus pagamintas iš įpjovimams atsparių medžiagų ir kt.

Saugus nešiojamojo kompiuterio laikymas jo kuprinėje

Kai įsigysite patikimą ir kokybišką nešiojamojo kompiuterio dėklą, taip pat turėsite atkreipti dėmesį ir į tai, kaip jį nešiojate.

  • Visuomet įsitikinkite, kad išjungėte nešiojamąjį kompiuterį prieš įdėdami jį į jo dėklą, tokiu būdu apsaugant nuo perkaitimo.
  • Prieš įdedant kompiuterį į jo dėklą, būtinai atjunkite visus kabelius.
  • Prieš uždarant kompiuterio dangtį būtina patikrinti, ar ant klaviatūros nėra nieko, kas galėtų liestis prie ekrano ir jį pažeisti.
  • Niekada neperkraukite nešiojamojo kompiuterio dėklo kitais daiktais.
  • Būtinai visuomet užtraukite kompiuterio dėklo užtrauktuką iki galo.
  • Jei kompiuterio dėklą dedate ant grindų, tai darykite labai atsargiai.

Reguliariai valykite nešiojamąjį kompiuterį

Jei kasdien naudojate savo nešiojamąjį kompiuterį, turbūt jau žinote, kaip svarbu palaikyti jo švarą. Tačiau nepaisant to, tikrai ne kiekvienas iš mūsų esame pasiryžę tai daryti reguliariai ir atsakingai. Dažniausiai šiuos darbus būname linkę kaip įmanoma labiau atidėlioti.

Kita vertus, nešiojamojo kompiuterio valymas yra svarbus ne tik dėl jo geros estetinės išvaizdos, tačiau ir dėl to, jog dulkės gali jį sugadinti, užkimšdamos ventiliatorius ir sukeliant perkaitimą. Todėl labai svarbu, kad nešiojamasis kompiuteris visuomet būtų švarus. Geriausias būdas valyti nešiojamąjį kompiuterį yra naudoti suspaustą orą. Klaviatūrai ir kitiems paviršiams valyti galite naudoti ir pūkų nepaliekančią šluostę arba specialią kompiuterio valymui skirtą servetėlę. Jei bent kas kelias dienas skirsite keletą minučių nešiojamojo kompiuterio valymui, galėsite prailginti jo tarnavimo laiką ir išsaugoti puikią estetinę išvaizdą.

Nevalgykite ir negerkite naudodamiesi nešiojamuoju kompiuteriu

Kai dirbame nešiojamuoju kompiuteriu, labai nesunku pasiduoti pagundai ko nors atsigerti ar užkąsti. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo praktiškas ir labai patogus pasirinkimas. Tačiau iš tikrųjų praktika rodo, kad būtent tokiu būdu nešiojamųjų kompiuterių vartotojai labai dažnai pažeidžia savo įrenginius.

Kita vertus, turbūt ir jūs ne vieną kartą buvote susidūrę su situacija, kuomet netyčia ant savo kompiuterio klaviatūros užpylėte kavos ar ant jos nukrito sumuštinis. Tai neabejotinai sukelia daug papildomų nepatogumų. Tokiais atvejais tenka ne tik tvarkytis su visa atsiradusia netvarka, tačiau ir susidurti su dideliu stresu, baiminantis, kad kompiuteris gali būti pažeistas.

Statistika rodo, kad ant nešiojamojo kompiuterio klaviatūros išsilieję gėrimai yra viena dažniausių jų sugadinimo priežasčių. Kai skysčiai liečiasi su elektroniniais komponentais, gali kilti trumpas jungimas, kuris sukeltų rimtų problemų. Be to, pasitaiko atvejų, kai dėl ant kompiuterio išsiliejusio gėrimo jis tampa visiškai nepataisomas.

Ir vėlgi, kaip jau buvo minėta, pavojų kompiuterio techninei būklei kelia ne tik gėrimai, tačiau ir maistas, kurio trupiniai pasilieka klaviatūros viduje ir kartu gali patekti į ventiliacijos angas, per kurias galiausiai nukeliauti ir į patį kompiuterio vidų, pažeidžiant kitas vidines kompiuterio detales. Ką jau kalbėti apie tai, kad ant klaviatūros patekęs maistas laikui bėgant sukuria puikias sąlygas veistis bakterijoms.

Taigi, jei norite išvengti savo nešiojamojo kompiuterio sugadinimo, nuo šiol turėtumėte pakeisti savo įpročius ir daugiau niekuomet nebegerti ir nebevalgyti šalia nešiojamojo kompiuterio.

Apsaugokite nešiojamąjį kompiuterį nuo lietaus

Mūsų šalyje orai yra visiškai nenuspėjami. Jei ryte šviečia saulė, tai įdienojus gali pradėti smarkiai lyti. O ką jau kalbėti apie rudens ar žiemos mėnesius. Tuo tarpu, jei su savo nešiojamuoju kompiuteriu jūs keliaujate į darbą, universitetą, prekybos centrą, kavinę ar bet kurią kitą vietą, tampa ypatingai svarbu pasirūpinti, kad jūsų nešiojamasis kompiuteris būtų tinkamai apsaugotas nuo lietaus. Jei nešiojamasis kompiuteris sudrėks, labai tikėtina, kad jis patirs rimtų gedimų.

Kaip apsaugoti nešiojamąjį kompiuterį lietingomis dienomis

  • Kai keliaujate lietingu oru, įsitikinkite, kad jūsų nešiojamasis kompiuteris, kurį laikote dėkle, yra išjungtas.
  • Visuomet su savimi turėkite skėtį.
  • Pasirinkite nešiojamojo kompiuterio dėklą, kuris būtų atsparus vandeniui.
  • Jei jūs turite kompiuterio dėklą, kuris nėra neperšlampamas, vertėtų investuoti į kokybišką lietpaltį. Jis neužims daug vietos, o jei pradės lyti, visuomet galėsite juo apgaubti savo nešiojamojo kompiuterio dėklą.
  • Dar vienas sprendimas, padedantis apsaugoti nešiojamąjį kompiuterį nuo lietaus, jei neturite neperšlampamo kompiuterio dėklo, yra kompiuterio įdėjimas į plastikinį maišelį. Tokiu atveju net jei kompiuterio dėklas sudrėks, jo viduje esantis kompiuteris išliks sausas.

Niekuomet nesukite kompiuterio laidų

Labai daug žmonių yra pratę savo nešiojamojo kompiuterio laidus tiesiog susukti ir sulenkti, tokiu būdu lengviau juos sutalpinant į kompiuterio dėklą, tačiau iš tikrųjų tokia praktika yra labai neteisinga ir gali reikšmingai pažeisti kompiuterio laidus. Jungtys, kuriose kabelis jungiasi su įkrovimo prievadu, gali lengvai nusidėvėti ir nusitrinti. Todėl nereikia nė sakyti, su kokiais nepatogumais tenka susidurti, kai sugenda nešiojamojo kompiuterio maitinimo laidas.

Pabaigai

Žinoma, apie nešiojamojo kompiuterio fizinę apsaugą galima kalbėti dar labai ilgai. Taip pat nėra ko abejoti, kad kiekvienas iš jūsų taip pat turite bent keletą patarimų, kuriais galėtumėte pasidalinti su kitais nešiojamųjų kompiuterių vartotojais. Kaip bebūtų, kai kalbama apie nešiojamojo kompiuterio apsaugą ir jo tinkamą priežiūrą, tenka pripažinti, kad net ir žinodami bent jau dalį bazinių priemonių, kurių turėtume imtis, pakankamai dažnai į jas numojame ranka ir leidžiame sau užsimerkti, manydami, jog viskas bus gerai.

Tačiau jei norime, kad mūsų nešiojamasis kompiuteris mums tarnautų kaip įmanoma ilgiau, tikrai niekuomet neturėtume į jo apsaugą ir priežiūrą žiūrėti pro pirštus. Nepaisant to, kaip dažnai ir kokiose vietose jį naudojate, jūs turite pasistengti, kad jis išliktų saugus. Todėl kur kas geriau skirti vieną kitą papildomą minutėlę savo laiko ir kartu investuoti šiek tiek daugiau papildomų lėšų, kad galėtumėte prailginti jo tarnavimo laiką ir išvengti galimų didelių išlaidų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *