Dažai baldams – ką reikia žinoti renkantis?

,

Nauja baldų spalva pakeičia visą kambario pojūtį. Ar norite, kad nauja išvaizda atrodytų nuotaikinga ir dramatiška? Arba atrodytų lengvas ir erdvus? Ar tai turėtų būti spalva, kuri jums patinka, ar tokia, kurią lengvai parduosite? Yra daug ką apsvarstyti. Žinoma, galite dažyti bet kokia spalva. Tačiau jei vadovausitės keliomis taisyklėmis, tai gali palengvinti sprendimą.

Sunkiausia yra išsirinkti kokius dažus pirkti, net jei baldas skirtas tik restauravimui. Standartiniai aliejiniai dažai, taip pat žinomi kaip tirpiklio dažai, džiūsta lėtai (apie 8 valandas vienam sluoksniui), nes reikia palaukti, kol tirpikliai išgaruos. Jis skleidžia stiprų kvapą ir turi būti naudojamas gerai vėdinamoje patalpoje. Kai reikia valyti įrankius, turėsite tai padaryti naudodami spiritą ar panašų produktą. Be to, aliejiniai dažai nepralaidūs orui ir, skirtingai nei akriliniai dažai, susilietus su vandeniu gali sluoksniuotis.

Tačiau aliejiniai dažai vis dar yra populiarus pasirinkimas dėl didelio nepermatomumo ir lakuoto efekto, kurį jie suteikia mediniams baldams. Labai atsparūs šio tipo dažai idealiai tinka patalpoms, kuriose susiduriama su drėgme, pavyzdžiui, virtuvėse ar vonios kambariuose. Jis taip pat paprastai gali būti naudojamas lauke. 

Keraminiai dažai. Šių blizgių dažų nereikia padengti laku, kad jie išliktų. Tačiau jis džiūsta gana lėtai. Alkidiniai dažai sujungia dervas su vandeniu, kad suteiktų tiek akrilinių, tiek aliejinių dažų pranašumus. Taip pat mažiau teršia, neturi stipraus kvapo ir puikiai dengia bei atspari. Nors alkidiniai dažai džiūsta greičiau nei aliejiniai dažai, gali prireikti kelių savaičių, kol jie visiškai sukietėja. Baldų dažai gali būti naudojami norint pakeisti jūsų dekorą tiek viduje, tiek lauke. Tačiau jis taip pat gali būti naudojamas apsaugoti medinius baldus ir kitus daiktus nuo papilkėjimo, smūgių ir net drėgmės. Nors jūsų pasirinkti dažai turi būti derinami su mediena, iš kurios gaminami baldai, jie taip pat turi būti tinkami jūsų pritaikymui, pavyzdžiui, naudojimui patalpose ar lauke.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *