Ką reikėtų žinoti, jeigu reikalingas nekilnojamojo turto vertinimas?

,

Nekilnojamojo turto vertinimas gali būti reikalingas įvairiais gyvenimo atvejais. Tačiau kiekvieną kartą labai svarbu pasirinkti profesionalius vertinimus, kad būtumėte tikri, jog vertinimas atliktas tinkamai. Ką reikėtų žinoti, jeigu kaip tik ieškote vertintojo nekilnojamam turtui?

Kada užsakomas vertinimas?

Nekilnojamojo turto vertinimas gali būti užsakomas skirtingais atvejais. Pavyzdžiui, kai yra perleidžiamas turtas. Perkant ar parduodant turtą, labai svarbu tinkamai įvertinti jo kainą, todėl tokiu atveju samdomi nepriklausomi turto vertintojai. Ne visuomet perkant turtą pirkėjai pagalvoja apie tai, todėl kartais pasitaiko atvejų, kai tenka sumokėti didesnę kainą nei reali rinkos vertė. Tačiau jeigu norite įsigyti turtą su paskola, tokiu atveju praktiškai visuomet yra reikalingas turto vertinimas.

Taip pat turto vertinimas gali būti atliekamas ir reikalingas ir kitais atvejais. Pavyzdžiui, kai norite perleisti turėtą dovaną ar paveldėjimą. Pasitaiko atvejų, kai turtą žmonės įgauna be jokio vertinimo, o praėjus kuriam laikui nori jį parduoti ar perdovanoti. Tokiu atveju taip pat gali būti reikalingas turto vertinimas. Taip pat galima netgi užsakyti retrospektyvinį turto vertinimą, kuris pasakytų, kokios vertės turtas buvo tuomet, kai jį paveldėjote.

Nuo ko priklauso turto vertė?

Labai dažnai tuomet, kai į objektą jo apžiūrėti atvyksta vertintojas, jam tenka išgirsti apie tai, kaip puikiai turtas įrengtas arba kokiais brangiais baldais apstatytas parduodamas butas ar namas. Labai svarbu žinoti, kad nekilnojamojo turto vertė nepriklauso nuo to, kaip jis įrengtas. Skaičiuojant turto vertę, kai atliekamas nekilnojamojo turto vertinimas, daugiausiai dėmesio skiriama geografijai. Turtas lyginamas su panašiose vietovėse parduodamais panašiais būstais. Taip pat atsižvelgiamas į tai, kokios statybos yra pastatas bei kokie įrengti šildymo, inžineriniai sprendimai, iš kokių medžiagų pastatytas pastatas. Tad jeigu panašių statybos metų ir panašios kvadratūros namas parduotas kaiminystėje už 50 tūkst. eurų, nereikėtų tikėtis, kad parduosite analogišką būstą už dvigubai didesnę kainą.

Kiek kainuoja vertinimas?

Turto vertinimo kaina gali būti įvairi. Skirtingi turto vertintojai gali pateikti skirtingas kainas, nes kiekvienas specialistas dirba pagal savo metodiką ir su savo turimomis duomenų bazėmis. Dažniausiai turto vertinimo kaina skaičiuojama pagal tai, koks turtas vertinamas. Butų vertinimas yra daug paprastesnis, todėl jis ir kainuoja pigiau. Brangiau gali tekti sumokėti už individualių namų, sklypų, žemės vertinimą. Ypač, kai vertinamų objektų sklype yra ne vienas. Tačiau nereiškia pamiršti, kad jeigu vertintojo pateikta preliminari vertė Jums netinka, galite atsisakyti viso vertinimo. Tokiu atveju vertintojui sumokamas tik avansas už jo atvykimą ir objekto apžiūrą. O Jūs galite ieškoti kito vertintojo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.