Kaip SEO optimizavimas pagerina svetainės prieinamumą?

,

Buvimas internete yra neatsiejama verslo dalis bet kokio dydžio įmonėms ir organizacijoms. Gerai suprogramuota ir grafiškai apipavidalinta svetainė jau yra gerai, tačiau to nepakanka. Svarbu užtikrinti svetainės prieinamumą vartotojams, nepaisant jų galimybių. Tam pagelbės SEO optimizavimas. Išnagrinėsime, kaip SEO optimizavimas pagerins svetainės prieinamumą ir kodėl tai būtina.

Adaptuota svetainė negalią turinties žmonėms?

Tai tokios svetainės, kuriomis gali naudotis žmonės su negalia. Tai apima žmones, turinčius regėjimo, klausos, fizinę ir pažinimo negalią, taip pat tuos, kurie turi laikiną negalią arba tam tikrų laikinų apribojimų, pvz., sulaužyta ranka ar lėtas interneto ryšys.

Adaptuotos svetainės suteikia vartotojams vienodą prieigą prie informacijos ir funkcijų, nepaisant jų galimybių. Tai pasiekiama naudojant įvairius programavimo būdus, įskaitant aprašomąjį alternatyvųjį tekstą, aiškias ir nuoseklias antraštes, lengvai naršomus meniu ir klaviatūrai pritaikytas sąsajas.

Kodėl svetainės prieinamumas yra svarbus?

Svetainės prieinamumas yra būtinas dėl kelių priežasčių. Pirma, tai užtikrina, kad žmonės su negalia galėtų pasiekti svetainę ir ja naudotis, o tai ne tik teisinis reikalavimas daugelyje šalių, bet ir moralinė pareiga. Antra, adaptuotos svetainės suteikia patogų naudojimą visiems vartotojams, įskaitant tuos, kurie neturi negalios.

Kaip svetainės prieinamumas gali pagerinti SEO optimizavimą?

Kaip SEO optimizavimas pagerina svetainės pasiekiamumą, taip taip pat svetainės prieinamumas gali turėti teigiamos įtakos SEO. Keletas pavyzdžių:

1. Patobulinta vartotojo patirtis

Kaip minėjome anksčiau, prieinamos (adaptuotos) svetainės suteikia geresnę vartotojo patirtį visiems lankytojams, ne tik tiems, kurie turi negalią. Sukūrę prieinamesnę svetainę, padidinsite vartotojų įsitraukimą ir sumažinsite atmetimo rodiklius, tai turės teigiamos įtakos svetainės reitingams paieškos sistemose.

2. Didesnis socialinis dalijimasis

Didelė tikimybė, kad prieinamos (adaptuotos) svetainės bus bendrinamos socialinės žiniasklaidos platformose, o tai pritrauks daugiau srauto į svetainę ir pagerins reitingą paieškos sistemose. Kai žmonės bendrina jūsų turinį socialinėje žiniasklaidoje, tai siunčia signalus paieškos sistemoms, kad svetainė yra vertinga ir aktuali.

3. Išplėsta auditorija

Kurdami ir plėtodami prieinamą svetainę, išplėsite savo auditoriją, įtraukdami žmones su negalia, kurie kitu atveju galbūt nepasiektų svetainės. Tai paskatins didesnį srautą, didesnį įsitraukimą ir galiausiai daugiau užsakymų.

Kaip patikrinti svetainės prieinamumą

Norint užtikrinti svetainės adaptaciją visiems vartotojams, būtina išbandyti svetainės prieinamumą. Štai keli įrankiai ir ištekliai, kuriuos galite naudoti norėdami patikrinti svetainę:

1. Žiniatinklio turinio prieinamumo gairės (WCAG)

Žiniatinklio turinio prieinamumo nuostatos WCAG yra W3C (pasaulinio žiniatinklio konsorciumo) sukurtas nuostatų rinkinys. Jis užtikrina, kad svetainės būtų prieinamos žmonėms su negalia. Nuostatos apima daugybę punktų, įskaitant teksto alternatyvas vaizdams, spalvų kontrastą ir klaviatūros panaudojimą.

2. AXE

„Axe“ yra „Deque Systems“ sukurtas automatinis testavimo įrankis, galintis padėti nustatyti prieinamumo problemas svetainėje. Įrankis pasiekiamas kaip naršyklės plėtinys, skirtas „Chrome“ ir „Firefox“, ir gali būti naudojamas atskiriems puslapiams arba visai svetainei išbandyti.

3. Wave (Banga)

„Wave“ yra dar vienas žiniatinklio pritaikymo neįgaliesiems vertinimo įrankis, padėsiantis nustatyti pritaikymo neįgaliesiems problemas svetainėje. Įrankis pateikia išsamias ataskaitas apie pritaikymo neįgaliesiems problemas ir rekomendacijas, bei kaip jas išspręsti.

4. Vartotojo testavimas

Lankytojų testavimas apima stebėjimų ir atsiliepimų iš tikrų naudotojų su negalia rinkimą, kad sužinoti, kaip jie sąveikauja su svetaine. Tai padės nustatyti konkrečios problemos išsprendimą neįgaliesiems ir tikslingai patobulinti svetainę.

Išvada

Apibendrinant, svetainės prieinamumas ir SEO optimizavimas yra dvi svarbios sėkmingo buvimo internete sudedamosios. Optimizuodami svetainę, kad būtų prieinama (adaptuota), pagerinsite patogumą vartotojui, išplėsite auditoriją ir pagerinsite reitingus paiešos sistemose. Įtraukdami geriausią SEO praktiką į prieinamumo strategiją, užtikrinsite, kad svetainė būtų pasiekiama ir gerai vertinama paieškos sistemų.

Daugiau įdomių straipsnių svetainėje:  WEBSTUDIO.LT

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *