Kokią įtaką automobiliui daro ratlankiai?

Tie, kas turi automobilį, puikiai žino, kad jis turi visą galybę priedų. Vieniems jie labai svarbūs ir būtini, kiti į tai tik numoja ranka. Bet juk ir transporto priemonė vieniems yra tik daiktas nuo taško A pasiekti tikslą, esantį B taške, o kiti tai laiko laisvalaikio praleidimo forma, šiokiu tokiu prestižo reikalu. Būtent pastariesiems dažniausiai ir yra reikalingi ratlankiai. Tinkamai parinkti, važiuojant transporto priemonei jie suteikia tiek privalumų, kad užsidėję ratlankius nebenorėsite jų nuimti:

  • garantuotas stabilumas kelyje;
  • užtikrinta automobilio dinamika: patogus vairavimas bei stabdymas;
  • važiavimo komfortas.

Svarbu paminėti dar ir tai, jog ratlankiai nulemia automobilių pakabos bei padangų tipą. Taigi be suteikiamos estetinės funkcijos, jie dar yra ir svarbi sudedamoji automobilių dalis.

Ką turite žinoti rinkdamiesi naujus ratlankius?

Ši automobilio detalė kiekvienai automobilio markei yra sukurta vis skirtingo standarto. Taigi kiekvienas ratlankis bus vis kitokio pločio, skersmens, veržlių (varžtų) skylių kiekio, skirstis ir atstumai tarp jų, taip pat ratlankio centrinės skylės ar kitaip vadinamos centrinės angos skersmuo bei postūmis ar kitaip vadinamas išnešimas (ofsetas).

Dar turite žinoti, jog renkantis ratlankius yra svarbus jo gaminimo būdas. Įtakos komfortiškam važiavimui, stabilumui kelyje bei automobilio dinamikai dar turi ir medžiagos, iš kurios yra pagaminti ratlankiai bei tam tikros jų savybės. Gamybai naudojamas metalas lemia ratlankių svorį bei automobilio ekonomiškumą ir dinamiką. Turima omeny, jog tinkamai parinkti ratlankiai (lygiai taip pat kaip ir pvz.: vasarinės padangos) gali sutaupyti Jums suvartojamų degalų kiekį bei bus saugomas automobilis.

Spalvoti ratlankiai

Klientams patinka papuošti savo transporto priemonę ratlankiais, nes galite juos rinktis pagal norimą efektą bei savo skonį. Yra gaminami ne tik skirtingų modelių ratlankiai, bet jie būna ir visokių spalvų. Tad juos galite priderinti pagal automobilio stilių. Šviesių spalvų lieti ratlankiai bus itin nereiklūs ir praktiški. Tuo tarpu jei ratlankiai bus tamsių spalvų, tai automobiliui suteiks unikalumo bei išskirtinumo. Tik deja ant tamsių spalvų ratlankių bus labiau matomi nešvarumai lyginant su šviesesniais ratlankiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *