Pirmieji kūdikio žaislai. Kokius įsigyti?

Jau nuo pat mažumės svarbu ugdyti vaikus. Pasaulį jie nori pažinti vos gimę, tad tėvelių pareiga yra sukurti saugią, dominančią ir tuo pačiu lavinančią aplinką, kurioje mažylis gali ugdytis. Pirmiausia tam reikalingi lavinamieji žaislai, kurių pasirinkimas rinkoje šiuo metu yra gana platus, tad renkantis būtina kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenomis, žiūrėti, kokį poveikį konkretus žaislas vaikui turi.

Aptarsime bene pačius svarbiausius žaisliukus, kuriais reikia pasirūpinti pirmiausia. Visi jie – patvirtinti pedagogų, pediatrų, tad svarbu – gera kokybė, sertifikuota produkcija.

Pirmieji darbelių įrankiai

Vaikams dažniausiai patinka išbandyti tokius žaislus, kurie atrodo kaip suaugusiųjų įrankiai. Taigi, siūlome jau vyresnio amžiaus vaikučiams pirkti specialias žirkles, taip pat ir išbandyti net peilį ir įvairius piešimo įrankius, kurie yra pritaikyti mažyliams. Jie tikrai saugūs, tačiau būkite kartu, kai mažylis jais naudosis.

Labirintai

Skatinkite vaikus ieškoti išeities ir tuo pačiu kurti strategijas. Padovanokite įvairaus pobūdžio labirintus, kurie skirti pasekmių numatymo situacijai. Žinoma, svarbiausia yra pirkti tokius, kurie yra ryškūs, traukia akis, galbūt yra su įvairiomis melodijomis ir panašiai. Tokie žaidimai ne tik įtraukia vaikus, tačiau taip pat ir ugdo juos.

Mozaikos ir dėlionės

Nuo pat pirmų mėnesių taip pat skatiname suteikti galimybę vaikučiams žaisti su tokiais žaisliukais, kurie skatina jungti vienas detales prie kitų. Svarbiausia yra pirkti tokio amžiaus, kokio reikia mažyliui. Šiuo metu dėlionių pasiūla yra tikrai gana plati, tad išbandykite kuo įvairesnes.

Sensorinis lagaminėlis

Dar viena unikali proga suteikti vaikui galimybę lavinti savo gebėjimus yra įvairaus tipo sensoriniai lagaminėliai. Juose dažniausiai yra daug skirtingų komponentų, kurie skatina patirti bei atrasti vis kitus dalykus.

Rūšiavimo žaidimai

Galiausiai, dėmesio visada yra verti ir specialiai rūšiavimui skirti žaislai. Tokie, kurie padeda atskiri spalvas bei formas ir taip susisteminti informaciją, kuri yra matoma.

Nereikia persistengti su ugdymu, žinoma, vaikučiai mokosi pažinti pasaulį patys. Tačiau kai priemonės yra šalia – dažniausiai kyla daugiau noro pažinti dalykus, kurie supa ir taip greičiau įsisavinti informaciją apie pasaulį, kurio dalis mažasis yra.

Lavinamieji žaislai parduodami internetu iš https://monti.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *