Virtuvės plytelės – vertingi patarimai renkantis

Virtuvė yra lyg namo širdis, kurioje bene kasdien renkasi šeima, norėdama kartu gaminti, valgyti ir aptarti skirtingus dienos įvykius. Kadangi ši vieta yra savotiškai ypatinga, joje norisi jaukumo ir estetiškai gražiai bei skoningai įrengto interjero. Lietuvoje pirmenybė teikiama plytelėms, kurias lengva valyti ir kurios gali atlaikyti drėgmę ir temperatūrų kaitas, tai parodo lietuvių praktiškumą. Kalbant apie vizualą, lietuviai mėgsta teikti pirmenybę neutralioms spalvoms bei dizainui, atspindinčiam moderno ir minimalizmo kombinaciją, kuri niekada neišeina iš mados.

Kertinis taškas, renkantis virtuvės plyteles, yra medžiagos, iš kurios jos yra pagamintos, pasirinkimas. Medžiagos pasirinkimas turi tiesioginę įtaką plytelių patvarumui ir būsimai priežiūrai. Pavyzdžiui, keraminės ir porcelianinės plytelės, mėgstamos dėl atsparumo drėgmei ir dėl to, nes nereikalauja išskirtinės priežiūros, lyginant su marmuro bei natūralaus akmens plytelėmis, kurios nors ir suteikia eleganciją ir išskirtinumą, reikalauja didesnės ir kruopštesnės priežiūros. Tad prieš renkantis virtuvės plyteles, įvertinkite savo gyvenimo būdą, ar esate iš tų žmonių, kurie neturi laiko reguliariai skirti laiko namų priežiūrai, ar atvirkščiai, galbūt jūs mėgaujatės namų tvarkymu.

Atkreipkite dėmesį, į tai, kad virtuvėje neišvengiamai įvyksta netyčiniai skysčių išsiliejimai ant grindų, dūžta indai, stiklinės ir tiesiog verda gyvenimas. Įvertinkite, ar tokius įvykius jūsų norimos virtuvės plytelės gebės atlaikyti ne kartą ir ne du. Beje, atminkite, kad virtuvės plytelės nuolat plaunamos, dėl švaros, tad pagalvokite apie plytelių atsparumą drėgmei, kad išvengtumėte galimos žalos ir nepageidaujamo pelėsio atsiradimo.

Dėl tų pačių netyčinių skysčių išsiliejimų ant grindinio virtuvėje, verta pagalvoti apie tokias plyteles, kurios netampa slidžiomis, kai ant jų patenka bet koks skystis. Juk paslydus galima ir susilaužyti kaulus, ar net liaudiškai tariant, pamesti dantis. Tekstūruoti paviršiai padeda kovoti su paslydimo rizika, tad ypač jei turite mažų vaikų ar senjorų namuose – verta pagalvoti apie tokias plyteles, ant kurių paslysti būtų sunku.

Apgalvokite ir plytelių dydį, formą ir išdėstymą. Didesnės plytelės, su mažiau atskiriamųjų linijų gali sukurti erdvumo pojūtį, tuo tarpu mažesnės – dažnai papuoštos įmantriais raštais, gali šiek tiek mažinti, bet tai ne problema, jei virtuvė ir taip yra erdvi.

Bene didžiausias veiksnys, lemiantis virtuvės plytelių pasirinkimą yra biudžetas. Rekomenduojama iš anksto nusistatyti, kiek galite leisti sau išleisti ant plytelių ir žiūrėti į tas, kurios telpa į jūsų biudžeto ribas, kad išvengtumėte nusivylimo renkantis. Kainuoja ne viena plytelė, o jų kvadratinis mettras, tad rinkitės įdėmiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *